Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję

Jak w korcu maku

Jak w korcu maku
Jak w korcu maku
obrazek
Jak w korcu maku

20.01.2020 to data szczególna, bo tego dnia odbył się wernisaż pierwszej wspólnej wystawy zatytułowanej oczywiście „Jak w korcu maku”.

Dwadzieścia siedem prac zaprezentowanych na wystawie to owoc współpracy grupy. Ogromna różnorodność obrazów odzwierciedla różnice w temperamencie, osobowości, stylu, przeżywaniu świata. Celem artystów była próba przedstawienia swojego rozumienia i postrzegania symboliki i treści zawartych w tytule wystawy, a zarazem nazwie grupy – „Jak w korcu maku”. Każda z prac ukazuje indywidualne, subiektywne i emocjonalne podejście twórcy do tematu dotykającego w swojej istocie relacji międzyludzkich, a szczególnie relacji twórczych będących przestrzenią dla społeczności otwartej na sztukę i jej doświadczanie.

Pokazanie na wystawie prace ukazują różnorodność wizji dotyczących jednej przestrzeni skupiającej twórców, a zarazem opisujące jej historię, trwanie i przyszłość.

Licznie przybyła na wystawę publiczność mogła się zaznajomić nie tylko z próbkami talentu artystów, ale również ze zwartą i spójną wizją artystycznej drogi.

 

Wspaniałą, pełną wzruszeń i wyjątkowych przeżyć wystawę uświetniło przybycie wyjątkowych gości, wśród których był prof. Jacek Dyrzyński – malarz i pedagog związany z warszawską ASP, dr hab. Igor Przybylski - artysta, wykładowca ASP, nasi opiekunowie artystyczni.

Niezmiernie dziękujemy wszystkim naszym gościom za tak liczne przybycie.