Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję

Jak w korcu maku

Jak w korcu maku
obrazek
O nas

Jesteśmy grupą twórcza składającą się ze studentów Akademii Otwartej – Dorośli Do Sztuki, działającej pod auspicjami Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jesteśmy grupą bardzo zróżnicowaną wiekowo i zawodowo, a łączy nas pasja tworzenia i wynikająca z niej radość. Pracujemy i osiągamy sukcesy w różnych dziedzinach: w malarstwie, rysunku, grafice, ceramice, ilustracji, fotografii.

Wszystko zaczęło się w upalnym czerwcu 2019 roku, podczas pleneru w Dłużewie, w Domu Plenerowym warszawskiej ASP. Mierzyliśmy się z zadaniem interpretacji plastycznej tematów: ”Natura” oraz „Cywilizacja”. Dni były wypełnione poszukiwaniem inspirujących motywów i detali w naturze, próbą stworzenia indywidualnej kompozycji. Wszystkie prace, z każdego dnia, były wystawiane na ganku pracowni i omawiane przez dr. hab. Igora Przybylskiego.

Zmagania twórcze, doświadczenia, dzielenie się spostrzeżeniami, wspólne rozmowy sprawiły, że różnice pokoleniowe się zatarły. Wytworzyła się harmonia współdziałania, wsparcia i porozumienia.

Efektem bogatej aktywności twórczej, zarówno indywidualnej jak i grupowej, była nasza pierwsza wystawa w Warsztacie Warszawskim, a po niej kolejne. Wzajemnie się motywujemy, jesteśmy otwarci na kształcenie się w różnych kierunkach artystycznych. Nie brakuje nam odwagi w podejmowaniu różnych wyzwań.

W stałym programie naszej działalności jest również uczestnictwo w różnych wystawach organizowanych w Warszawie i tylko.

Organizujemy regularne spotkania, podczas których planujemy różne wydarzenia, zarówno artystyczne jak i towarzyskie, wymieniamy się doświadczeniami, motywujemy do działań.

Naszą grupę cechuje nie tylko pasja i chęć tworzenia, ale i radość, wzajemna serdeczność, ogrom sympatii. To unikatowa relacja międzyludzka, która jest niezwykle pomocna nie tylko na drodze artystycznej, ale i życiowej. To bardzo sprzyjająca aura, która nadaje głęboki sens naszym działaniom i wiarę w to, że na każdym etapie życia można rozwijać się, tworzyć i na każdym etapie życia może spotkać nas coś wyjątkowego. Przecież dobraliśmy się „Jak w korcu maku”.

Zapraszamy serdecznie do oglądania naszych prac i do kontaktu z nami.