Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję

Jak w korcu maku

Jak w korcu maku
Bożena Ratyńska
obrazek
Bożena Ratyńska

„Od zawsze moje życie składało się z dwóch światów. Pierwszy to codzienność  - szkoła, praca, dom, jednostajny rytm, wiosna, lato, jesień, zima, poniedziałek, wtorek… a drugi świat to sztuka, oderwanie od rutyny, codzienności, radość tworzenia, święto, niezwykłość, oczarowanie.”

Urodzona w Warszawie. Studiuje szósty rok malarstwo na Akademii Otwartej ASP w Warszawie (aktualnie w pracowni " Światło i kolor" prof. Apoloniusza Węgłowskiego). Chociaż skończyła studia etnograficzne i finansowe to malarstwo było zawsze jej pasją. Tworzy energetyczne obrazy pełne światła i kolorów. Maluje na płótnie głównie przy pomocy farb olejnych, ale również akrylowych i tempery.

Jej drugą pasją jest ceramika. Wykonuje naczynia użytkowe, ale również próbuje swoich sił w rzeźbie. Tak naprawdę to w tej dziedzinie jest również malarką. Glina jest dla niej jeszcze jednym narzędziem do wielkiej przygody z kolorem.

Jej prace można oglądać w przestrzeni publicznej na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych, w Polsce i poza Polską.

Należy do: Zwiazku Artystów Plastyków - członek zarządu krajpwego

Warszawski Zwiazek Artystów Plastyków - członek

Związek Artystów Plastyków Sztuki Użytkowej - członek

Kontakt: bozenaratynska(@)wp.eu

Prace artysty
Kategorie prac